Sirnak ta göçük!!!!
17.10.2017 18:25:18

Sirnak ile Cizre arasinda, Cudi Dagi eteklerindeki kömür ocaklari bölgesinde bulunan 3 nolu açik kömür ocaginda, bugün saat 15.00 siralarinda göçük meydana geldi. Haber verilmesi üzerine bölgeye, UMKE ve AFAD ile saglik ekipleri sevk edildi.

Çevredeki maden ocaklarinda çalisan isçilerin de yardim ettigi kurtarma çalismalarinda 7 isçi, göçükten çikarilarak, bölgede hazir bekletilen ambulanslarla Sirnak Devlet Hastanesi’ne kaldirildi. Isçilerden saglik durumlari agir olan 6’si yapilan tüm müdahalelere karsin kurtarilamadi. 1 isçinin hastanedeki tedavileri sürerken, göçük altinda kalan 1 isçiyi arama çalismalari devam ediyor.

ENERJI BAKANLIGI: MADEN KAÇAK

Sirnak Kömür Ocaklari bölgesinde bulunan 3 nolu kömür ocaginda 6 isçinin hayatini kaybettigi göçük ile ilgili olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanligi açiklama yapti. Açiklamada, “Sirnak'ta meydana gelen kazanin oldugu maden sahasi, isletme ve is güvenligi riski barindirdigi için MIGEM tarafindan 2013 yilinda faaliyete durdurulmus bir sahadir. Kazanin meydana geldigi saha için MIGEM tarafindan verilmis çalisma ruhsati söz konusu degildir. Yapilan islem kaçak islemdir” denildi. (DHA)

E-Mail Aboneliği
Gelişen ürün özellikleri ve teknolojiden haberdar olmak için E-postanızı girerek kayıt olun

Misyonumuz
İletişim
Adres : Çayir Mahallesi Yurt Sokak 37/ A Merkez/NIGDE
Mobil :
Telefon :0388 232 00 23
Faks :
E-Mail :nigdeosgb@hotmail.com
Sosyal Medya